SOLIDWORKS CAM – wersja próbna programu

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

SOLIDWORKS CAM – wersja próbna programu

Wraz z premierą SOLIDWORKS 2018 w portfolio producenta znalazło się zupełnie nowe rozwiązanie klasy CAM czyli SOLIDWORKS  CAM. Program stanowi częścią już istniejącego ekosystemu SOLIDWORKS Manufacturing i wspiera proces produkcji. Ponieważ SOLIDWORKS CAM to nowy produkt w portfolio producenta, budzi on duże zainteresowanie wśród firm i posiadaczy SOLIDWORKS. W związku z tym często otrzymujemy zapytania ze strony Klientów na temat możliwości uzyskania wersji próbnej SOLIDWORKS CAM. Oczywiście istnieje taka możliwość! Informacje jak otrzymać wersję testową nowego systemu klasy CAM przedstawiliśmy poniżej. Warto tutaj wspomnieć, że program aktualnie dostępny jest w postaci dwóch pakietów Standard oraz Professional i w związku z tym sposób ich testowania będzie się tutaj różnić.

Testowanie SOLIDWORKS CAM Standard

Pakiet SOLIDWORKS CAM Standard to darmowe rozwiązanie dostępne dla wszystkich posiadaczy licencji SOLIDWORKS 2018 i nowszych, które mają aktywną usługę subskrypcji. Oznacza to tyle, że jeżeli posiadamy subskrypcję dla programu SOIDWORKS, to nie tylko możemy testować program, ale po prostu używać go w celach komercyjnych! Program instaluje się automatycznie wraz z licencją SOLIDWORKS i dostępny jest z poziomu karty SOLIDWORKS CAM.

SOLIDWORKS CAM Standard dostarcza nam funkcji:

 • 2,5 osi frezowanie
 • pracy w module części
 • wspiera pracę z tolerancjami (TBM)

Testowanie SOLIDWORKS CAM Professional

Jeżeli funkcje pakietu SOLIDWORKS CAM Standard nie będą dla nas wystarczające, w każdej chwili mamy możliwość rozbudowania ich o wyższy pakiet SOLIDWORKS CAM Professional. Jak wygląda możliwość testów pakietu Professional? Testy możemy prowadzić na trzy sposoby:

 1. Pierwszy sposób testowania SOLIDWORKS CAM Professional zapewne jest już większości osób dobrze znany. Możemy go testować w taki sam sposób jak licencje SOLIDWORKS, czyli prosząc dystrybutora programu o wygenerowanie numeru testowego. Po wygenerowaniu prośby, otrzymamy mailem numer testowy programu, który należy podać w trakcie instalacji. Testy takie mogą trwać 15 lub 30 dni.
 2. W związku z tym, że SOLIDWORKS CAM wspierany jest przez technologię CAMWorks, tak naprawdę możemy poprosić o wygenerowanie licencji testowej CAMWorks, która zawiera te same narzędzia co SOLIDWORKS  CAM, z wyłączeniem niektórych funkcji. Wystarczy skontaktować się z naszym działem CAM, który wygeneruje numer testowy dla odpowiedniej wersji/modułu  programu CAMWorks.
 3. Trzeci sposób prowadzenia testów SOLIDWORKS CAM Professional to testy online na platformie MySOLIDWORKS.com. Wystarczy, że wcześniej zarejestrujemy i zalogujemy się na platformie, a następnie przejdziemy do zakładki Wypróbuj SOLIDWORKS (ang. Try SOLIDWORKS). Informację jak prowadzić testy online przedstawiliśmy  w naszym filmie dostępnym tutaj: SOLIDWORKS Online Testing – testuj SOLIDWORKS w przeglądarce internetowej. Po pomyślnym zalogowaniu do strony, możemy testować SOLIDWORKS online, w tym rozwiązanie  SOLIDWORKS CAM Professional. Wcześniej należy aktywować dodatek przechodząc do Opcji > Dodatki i zaznaczając checkbox SOLIDWORKS CAM 2018.

SOLIDWORKS CAM Professional dostarcza nam funkcji:

 • 2,5 osi frezowanie
 • pracy w module części
 • wspiera pracę z tolerancjami (TBM)
 • HSM – VoluMILL 2,5 osi
 • Toczenie
 • Indeksowanie 4 i 5 osi
 • Operacje 3 osiowe (odsunięcie obszaru, poziom Z, płaskie obszary)

Jeżeli jesteście zainteresowani niezobowiązującymi testami lub macie pytania nt. SOLIDWORKS CAM lub CAMWorks – zapraszamy do kontaktu: tel. 12 626 06 00 lub office@solidexpert.com.