Porównywanie plików w SOLIDWORKS PDM

HomeRozwiązaniaZarządzanie

Porównywanie plików w SOLIDWORKS PDM

Elektroniczne archiwum jakim jest SOLIDWORKS PDM pomaga konstruktorom zapanować nad licznymi plikami składającymi się na dokumentację projektową. Sama natura programów CAD 3D powoduje, że dla każdej części czy każdego złożenia mamy przynajmniej dwa pliki: model i rysunek. Bardzo często plików tych jest więcej, gdyż powszechnym jest zapisywanie rysunków i modeli do formatów PDF, TIFF, DWG i innych. Część pracy związanej z konwersją plików programu CAD do wymaganych formatów dodatkowych wykonuje za konstruktora PDM. Tzw. zadanie konwersji tworzyć może pliki PDF, DWG, TIFF i inne w sposób automatyczny.

Jak w sytuacji tak dużej mnogości plików kontrolować czy model i rysunek mają tę samą rewizję? Jak sprawdzić, czy automat wygenerował PDF-y dla wszystkich rysunków? Czy pliki PDF lub TIFF zostały zapisane z rysunku zatwierdzonego? A może konstruktor pospieszył się i konwertował do PDF rysunek będący jeszcze w stanie projektowania? Te wszystkie wątpliwości można szybko rozwiać za pomocą aplikacji przygotowanej przez programistów SOLIDEXPERT czyli SOLIDEXPERT Files Comparer 2.0.

porownywanie plikow

Prezentowana aplikacja pozwala m.in.:

  • porównywać pliki o tej samej nazwie lecz różnym (dowolnym) rozszerzeniu uwzględniając kryterium stanu pliku w obiegu dokumentacji oraz numeru rewizji,
  • sygnalizować kolorystycznie wyniki porównania,
  • sprawdzać unikatowość nazwy pliku dla tego samego rozszerzenia,
  • eksportować wyniki wyszukiwania do pliku Excel.

Program obsługuje schowek Windows, przechowuje historię wyszukiwania oraz korzysta z klawiszy funkcyjnych systemu operacyjnego.

Jeżeli jesteś zainteresowany opisaną aplikacją zapraszamy do kontaktu telefonicznego 12 626 06 00 lub mailowego office@solidexpert.com.