Platforma 3DEXPERIENCE – Porównywanie komponentów – Aplikacja Compare | Collaborative Industry Innovator

Home3DEXPERIENCE

Platforma 3DEXPERIENCE – Porównywanie komponentów – Aplikacja Compare | Collaborative Industry Innovator

Platforma 3DEXPERIENCE ma setki różnych zastosowań, o których mógłbym pisać. Z każdą wersją platformy coraz trudniej jest wybrać jeden konkretny temat do zgłębienia. Niedawno pisałem o tym, czym jest platforma i czym się zajmuje. Tym razem zgłębię istniejące narzędzie do porównywania, które często jest pomijane. Aplikacja „Compare”, która jest dostępna w roli Collaborative Industry Innovator wewnątrz platformy 3DEXPERIENCE pozwala użytkownikom rozróżnić dwie, różne wersje określonego pliku.

Na przykład, gdy określamy różnicę między wersją „A” i wersją „B” pliku „X”? Wskazanie ich nie jest proste, a użytkownicy mogą mieć problem z ich wyjaśnieniem. Oczywiście można otworzyć każdy plik z osobna i przejrzeć jego szczegóły, aby uzyskać odpowiedź. Jednak taki proces jest czasochłonny, może skutkować błędami, a użytkownicy mogą nie mieć czasu na jego dokładne zbadanie. A co gdyby istniał lepszy sposób?

Aplikacja „Compare” została wydana w celu rozwiązania tego problemu. Skracając czas potrzebny na zweryfikowanie różnych plików i znalezienie odpowiedzi. Co więcej, użytkownicy mogą załadować pliki w ciągu kilku sekund, aby uzyskać wyniki. Jest to skuteczne narzędzie, które należy zawsze mieć w swoim zestawie; przejdźmy dalej i sprawdźmy jego funkcjonalność.

ENOVIA – Compare

Tak wygląda aplikacja „ENOVIA – Compare”. Udostępnia łatwy i intuicyjny interfejs, który rozpoczyna interakcję z użytkownikami, gdy tylko plik zostanie do niego upuszczony lub kiedy użyjemy wyszukiwania.

Po upuszczeniu pierwszego pliku w aplikacji automatycznie wyszuka ona dostępne porównania. Mamy możliwość wyboru, czy chcemy dany plik porównywać z inną rewizją tego samego pliku, czy wyszukać inny plik.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Dla tego przykładu wybiorę inną rewizję.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Po wybraniu plików porównawczych „ENOVIA – Compare” szybko przystępuje do pracy, aby stworzyć raport. Z podglądu 3D jasno wynika, że ​​rewizja B.1 dodała otwory, których nie było w Rewizji A.1. Narzędzie wypełnia również listę zmienionych właściwości i daje nam szansę na zapisanie tego raportu jako pliku CSV.

Za pomocą prostego przeciągania i upuszczania plików mogliśmy użyć aplikacji ENOVIA – Compare, aby szybko zbadać wersje tego elementu. Ponadto w ten sam sposób jesteśmy w stanie zbadać całe złożenia. Po prostu przeciągnij i upuść pliki do aplikacji i zobacz, jak dzieje się magia.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Narzędzie jest również bardzo przydatne w przypadku porównywania rewizji złożeń dzięki wskazywaniu komponentów, które uległy zmianie, zostały dodane lub usunięte. Można sprawdzić, czy są identyczne w obu rewizjach złożenia.

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, zrzut ekranu Opis wygenerowany automatycznie