Subskrypcja SOLIWORKS – Sprawdź co zyskujesz!

HomePomocSubskrypcja

Subskrypcja SOLIWORKS – Sprawdź co zyskujesz!

OSTATNIA AKTUALIZACJA: LIPIEC 2023

Subskrypcja SOLIDWORKS jest integralną częścią licencji oprogramowania SOLIDWORKS. To pewnego rodzaju „ubezpieczenie” działu konstrukcyjnego oraz technologicznego, a także gwarancja bezpieczeństwa „know-how” firmy. SOLIDWORKS to kompleksowe rozwiązania, stanowiące spójne środowisko pracy, w którym subskrypcja odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju firmy. Poniżej opisano szereg zalet oraz dodatkowych funkcjonalności, które oferuje subskrypcja SOLIDWORKS, wraz z krótkim komentarzem:

1. Aktualizacja oprogramowania do najnowszych wersji
Raz na rok (przełom września/października) Producent dostarcza nową wersję oprogramowania, pond to w przeciągu roku pojawiają się uaktualnienia do bieżącej wersji (tzw. Service Pack – SP). Nowe SP są testowane na odpowiednich wersjach systemów operacyjnych, a także sterowników kart graficznych. Dzięki temu użytkownik pracuje na jak najbardziej optymalnej wersji programu.

2. Dostęp do pomocy technicznej świadczonej przez firmę SOLIDEXPERT
Oznacza to, że mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w przypadku zapytań dotyczących oprogramowania, a także pomocy przy aktualizacjach. Pomoc taka może być świadczona poprzez rozmowę telefoniczną, połączenie zdalne z komputerem zainteresowanej osoby czy wizytę w Państwa firmie.

3. Bezpłatny dostęp do międzynarodowych egzaminów CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional) oraz CSWA (Certified SOLIDWORKS Associate)
To certyfikaty potwierdzające wiedzę z zakresu znajomości oprogramowania SOLIDWORKS. Zainteresowane osoby mogą przystąpić do tych egzaminów w liczbie posiadanych licencji SOLIDWORKS.

4. Dostęp do dodatkowych bibliotek tekstur, scen (MODO)
Użytkownicy SOLIDWORKS mają dostęp do dodatkowych zasobów w postaci wyglądów i scen. Dzięki temu jeszcze lepiej można przygotować wizualizacje projektu.

5. Możliwość testowania wersji BETA oprogramowania
Przed oficjalną premierą Producent udostępnia wersję BETA oprogramowania. W tym czasie użytkownicy mogą sprawdzać oprogramowanie, a także wpływać na finalną wersję programu.

6. Dostęp do biblioteki materiałów SOLIDWORKS Materials Web Portal (opcja dostępna dla SOLIDWORKS Simulation Professional i SOLIDWORKS Simulation Premium oraz w ograniczonym stopniu SOLIDWORKS Simulation Standard)
To rozszerzone biblioteki materiałów wraz z ich właściwościami mechanicznymi, bardzo użyteczne w przypadku przeprowadzania analiz numerycznych MES oraz CFD.

7. Preferencyjne warunki na zakup nowych licencji oprogramowania
Decydując się na zakup oprogramowania wraz z subskrypcją, mogą Państwo liczyć na niższe ceny zakupu licencji oprogramowania. Dotyczy to wszystkich oferowanych rozwiązań SOLIDWORKS.

8. Dostęp do rozwiązania SOLIDWORKS Visualize
SOLIDWORKS Visualize to narzędzie do wizualizacji oraz animacji produktów. Klienci posiadający pakiet SOLIDWORKS Professional lub Premium oraz subskrypcję, SOLIDWORKS Visualize Standard otrzymują zupełnie za darmo!

9. Dostęp do rozwiązania SOLIDWORKS CAM
Od wersji SOLIDWORKS 2018 otrzymujesz dostęp do nowego narzędzia SOLIDWORKS CAM Standard wspierającego proces wytwarzania firmie. SOLIDWORKS CAM to rozwiązanie, które bazuje na technologii dobrze znanego rozwiązania CAMWorks.

Subskrypcja SOLIDWORKS jest obligatoryjna przy zakupie licencji wieczystych SOLIDWORKS. Licencje oprogramowania są Państwa dożywotnią własnością. W przypadku wygaśnięcia subskrypcji nie jest obowiązkowe jej przedłużenie na kolejny rok, ale niestety wiążą się z tym następstwa braku subskrypcji SOLIDWORKS tj.:

1. Brak możliwości skorzystania z funkcji subskrypcji opisanych powyżej
2. Brak możliwości dołączania kolejnych licencji i produktów do puli licencji sieciowej
O ile produkty takie jak SOLIDWORKS CAD 3D mogą być licencjami jednostanowiskowymi (stand-alone), to w przypadku PDM kolejne licencje należy dodawać do istniejącej puli sieciowej licencji. Oznacza to, że w przypadku zapotrzebowania na nowe stanowiska, konieczna będzie aktualizacja wszystkich posiadanych licencji, a to będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.
3. Brak gwarancji poprawności działania oprogramowania
Oprogramowanie SOLIDWORKS, a zwłaszcza SOLIDWORKS PDM jest ściśle powiązane z systemem operacyjnym. PDM rezyduje wręcz w systemie a dostęp do niego odbywa się poprzez Explorator Windows.
Oznacza to, że zmiany wprowadzane przez Microsoft poprzez automatyczne aktualizację systemu operacyjnego mogą również powodować konieczność aktualizacji SOLIDWORKS. Przykładowo:

  • automatyczna aktualizacja do Windows 10 wymagała zaktualizowania także oprogramowania SOLIDWORKS,
  • zakup nowego monitora o rozdzielczości wyższej od Full HD wymaga aktualizacji SOLIDWORKS do wersji wspierającej monitory o wysokiej rozdzielczości

4. Konieczność dodatkowych opłat za świadczenie pomocy technicznej przez SOLIDEXPERT
W przypadku problemów z oprogramowaniem czas reakcji będzie dłuższy, ponieważ Klienci z aktywną subskrypcją mają pierwszeństwo. Ponad to, w przypadku skomplikowanych zagadnień będą naliczane dodatkowe opłaty.
5. Wyższe koszty licencji oraz szkoleń
Rabaty udzielane na zakup licencji oraz szkoleń są niższe niż w przypadku posiadanej subskrypcji

Dowiedz się więcej nt. subskrypcji SOLIDWORKS