SOLIDWORKS – Jak wyśrodkować tekst w rysunkach (w tabeli rysunkowej)?

HomeProjektowanie

SOLIDWORKS – Jak wyśrodkować tekst w rysunkach (w tabeli rysunkowej)?

Blok tytułowy rysunku zawiera wszystkie informacje niezbędne do jego zidentyfikowania i części zaangażowanych w widoki. Aby automatycznie uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji, połączone notatki tekstowe należy wstawić do bloku tytułowego w trybie „edytuj format arkusza”.

Podczas dodawania notatek tekstowych do bloku tytułowego rysunku SOLIDWORKS, pożądane jest, aby notatki wyglądały tak, jakby tam „należały”. Wyśrodkowanie notatek w komórce bloku tytułowego zapewni wszystkim rysunkom profesjonalny i przejrzysty wygląd.

Aby wyśrodkować wokół komórki, kliknij prawym przyciskiem myszy notatkę, którą chcesz wyśrodkować, i wybierz Przyciąganie do środka prostokąta”.

Następnie wybierz cztery krawędzie graniczące z komórką.

Wtedy tekst przeskoczy do środka!

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy notatki bloku tytułowego i wybranie opcji Przyciągaj do środka prostokąta to świetny sposób na organizowanie notatek. Tworzenie uporządkowanych notatek w bloku tytułowym sprawi, że każdy szablon rysunku będzie wyglądał czysto i profesjonalnie.

Więcej informacji nt. tworzenia szablonów i formatek rysunków oraz różnic miedzy nimi, w naszym artykule: Szablony rysunków i formatki arkusza w SOLIDWORKS