Jak instalować, aktywować, aktualizować i transferować licencję SOLIDWORKS?

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Jak instalować, aktywować, aktualizować i transferować licencję SOLIDWORKS?

Zakupiliście nową licencję SOLIDWORKS i co dalej? Zanim będziecie mogli z niej korzystać, przelewając swoje  pomysły do SOLIDWORKS, konieczne jest przeprowadzenie kilku czynności „administracyjnych”.

1. Pierwszą czynnością zanim przejdziemy do projektowania w SOLIDWORKS, jest jego instalacja na naszym komputerze. Proces ten choć może się wydawać dla wielu bardzo banalny, źle przeprowadzony może spowalniać późniejszą pracę w programie.

2. Kiedy instalacja przejdzie pomyślnie, koniecznie musimy aktywować posiadaną licencję. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie projektować  i tworzyć niesamowite projekty.

3. Jednak to nie wszystko.Możemy korzystać z SOLIDWORKS nie tylko w pracy, ale również poza nią, czyli w domu. Aby było to możliwe, konieczne jest wytransferowanie licencji w firmie i jej aktywowanie w domu. Jeżeli zrobimy to poprawnie, będziemy mogli cieszyć się SolidWorksem w naszym domowym zaciszu.

4.  SOLIDWORKS to program, który jest stale rozwijany. Co roku producent wprowadza do sprzedaży nowe  wersje programu. Użytkownicy z aktywną usługą subskrypcji są w stanie aktualizować posiadaną licencję do najnowszej wersji. Jeżeli zdecydują się na ten krok, otrzymają dostęp do najnowszych funkcji programu.

Jak przejść poprawnie przez wszystkie z wspomnianych czynności usłyszycie w filmie Jakuba.