Zmiany w interfejsie SOLIDWORKS 2020 SP3

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Zmiany w interfejsie SOLIDWORKS 2020 SP3

Każda kolejna wersja SOLIDWORKS przynosi zmiany w obrębie funkcjonalności, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka oraz takie, które są od razu wychwytywane przez użytkownika. W najnowszej wersji SOLIDWORKS 2020 SP3 wprowadzono zmiany w interfejsie, które zostały opisane w poniższym artykule. Przedstawia on również instrukcje jak przywrócić pierwotne ustawienie dla paska szybkiego dostępu.

Zmiana położenia paska szybki dostęp

SOLIDWORKS 2020 SP3 po aktualizacji domyślnie ustawia pasek szybkiego dostępu w lewym górnym rogu programu w obrębie paska operacji CommandManager, tak jak zaznaczono na ilustracji.

Przywrócenie pierwotnych ustawień lokalizacji paska szybkiego dostępu

Aby przywrócić lokalizację paska szybkiego dostępu na pasek menu należy kolejno wykonać kilka następujących kroków:

1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy np. w obszarze obecnego paska szybkiego dostępu na menadżerze poleceń CommandManager, a następnie wybrać polecenie „Dostosuj…”

2. Po otwarciu wyświetli się okno w którym należy przejść do zakładki „Paski narzędzi” i wybrać lokalizację narzędzia szybki dostęp jako „Pokaż na pasku menu”

3. Po zatwierdzeniu ustawień pasek szybkiego dostępu zostaje przywrócony w pierwotne miejsce

Zmiana położenia menu pomoc

Po otwarciu nowej wersji SOLIDWORKS w oczy użytkownikowi rzuca się brak menu POMOC. Aby skorzystać z polecenia pomocy wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu programu ikonkę przedstawiającą pytajnik, która znajduje się obok okna wyszukiwarki na pasku menu:

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco artykułów, które pojawiają się na naszym blogu technicznym https://solidmania.com oraz do odwiedzenia naszej strony https://solidexpert.com.

Pamiętajcie, że jeżeli posiadacie aktywną usługę subskrypcji to możecie pobrać za pośrednictwem swojego konta na Customer Portal  lub naszej strony najnowszy Service Pack 3.0 dla programu SOLIDWORKS 2020 oraz darmowych narzędzi.