Total Materia – największa baza danych materiałowych dla każdego!

HomeRozwiązaniaDodatki

Total Materia – największa baza danych materiałowych dla każdego!

W niniejszym artykule chciałbym Państwu przybliżyć temat, który zainteresuje nie tylko konstruktorów, ale także technologów i inżynierów materiałowych w wielu firmach. Większość przedsiębiorstw i uczelni ma dostęp do norm czy baz materiałowych, które spełniają ich potrzeby w danym momencie. Problem może pojawić się, kiedy szukamy materiału z innej grupy, takiego który ma zastąpić/poprawić jeden z posiadanych, którego potrzebujemy w nowym projekcie lub gdy szukamy odpowiednika materiału z normy, która w naszym kraju nie występuje.

Odpowiedzią na powyższe problemy będzie baza materiałowa Total Materia!

Total Materia – co to jest?

Jest to baza danych materiałowych zawierająca normy z całego świata, którą możemy używać z poziomu strony internetowej z dowolnego miejsca i urządzenia. W bazie znajdziemy między innymi:

  • Ponad 450.000 materiałów z właściwościami fizycznymi, mechanicznymi i składem chemicznym,
  • Poza metalami także polimery, ceramikę oraz kompozyty,
  • Narzędzie do porównywania materiałów,
  • Źródła dla zaawansowanych danych – ponad 3.000,
  • 150.000 krzywych naprężenia-odkształcenia,
  • Możliwość eksportu do programów CAD/CAE,
  • Śledzenie aktualizacji standardów.

Total Materia zawiera wiele modułów, które podzielone są między pakietami, tak abyśmy mogli wybrać to, co jest nam potrzebne:

Najczęstsze pytanie, jakie pojawia się podczas rozważania zakupu baz danych materiałowych to – czemu trzeba płacić, skoro w dobie internetu większość informacji możemy znaleźć online? W bazie Total Materia znajdą Państwo wszystkie informacje w jednym miejscu, co zaoszczędzi wiele czasu. Dodatkowym atutem są funkcje dedykowane do poszukiwania i porównywania materiałów, aby następnie przenieść je do wybranego przez nas programu:

Jeśli chcą Państwo przetestować bazę, możemy przygotować konto demonstracyjne na 30 dni, podczas których dokładnie ocenią Państwo wykorzystanie jej w codziennej pracy i zaoszczędzony z jej użyciem czas. Jeśli mają Państwo pytania zachęcamy do przejrzenia naszej strony internetowej i kontaktu z nami!

12 626 06 00 | office@solidexpert.com