Darmowa licencja SOLIDWORKS oraz kod do egzaminu dla studentów!

HomePomocSubskrypcja

Darmowa licencja SOLIDWORKS oraz kod do egzaminu dla studentów!

Studiujesz na kierunku, który w swoim programie kształcenia zawiera laboratoria komputerowe SOLIDWORKS? Uczestniczysz w nich, ale liczba przeznaczonych na to godzin nie jest wystarczająca i czujesz pewien niedosyt? Z chęcią popracowałbyś w domu nad swoimi umiejętnościami, lecz jest jedno ale… nie masz zainstalowanego SOLIDWORKSA na swoim komputerze. Rozwiązań tego problemu jest kilka!

2014_StudentEditionPackagingShot

Możesz kupić licencję SOLIDWORKS Student Edition do swojego użytku. Jest to licencja, która przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich lub studentów i słuchaczy kursów lub pracowników akademickich, pragnących wykorzystać oprogramowanie do podniesienia swoich kompetencji, bądź potrzebujących program do użytku akademickiego. Pełna zawartość pakietu oraz możliwość jego zakup znajduje się na stronie producenta.

Nie oszukujmy się, studenci nie cierpią na nadmiar pieniędzy, więc takie rozwiązanie nie wszystkim się spodoba. Inaczej jest w przypadku otrzymania SOLIDWORKS za darmo. Tylko jak to zrobić?

2014_EducationEditionPackagingShot

Jeżeli uczelnia na której studiujesz posiada SOLIDWORKS, to możesz postarać się o otrzymanie darmowej wersji domowej SOLIDWORKS (SDK/SEK) oraz kodu do wybranych egzaminów SOLIDWORKS! Zasada jest jedna: uczelnia musi posiadać aktywną subskrycję dla programu oraz pulę wolnych licencji. Taką informację otrzymasz od pracowników uczelni zajmujących się programem SOLIDWORKS.

W zależności od posiadanych przez uczelnię licencji, jest ona w stanie dostarczyć nam dwa rodzaje licencji domowych SOLIDWORKS: Student Design Kit (SDK) oraz Student Engineering Kit (SEK). Instalowane są one na prywatnych komputerach studentów lub pracowników dydaktycznych. Czym się różnią?

Student Design Kit (SDK)  to wersja oprogramowania bazująca na komercyjnym pakiecie SOLIDWORKS Standard. Jest ona przeznaczona głównie dla osób, które rozpoczynają naukę programu.


 2014_StudentEngineeringPackagingShot

Student Engineering Kit (SEK) to oprogramowanie, które daje nam dostęp do takich narzędzi jak:

  • SOLIDWORKS Premium
  • SOLIDWORKS Simulation Premium
  • SOLIDWORKS Flow Simulation
  • SOLIDWORKS Sustainability

SEK przeznaczony jest dla uczniów, którzy znają program i potrzebują go do pracy magisterskiej, przejściowej lub w celu nauki dodatkowych modułów programu. Uwaga, ilość dostępnych licencji dla studentów jest tutaj ograniczona.

2014_EducationTrialPackagingShot

Każdy ze studentów może również postarać się o darmową licencję testową programu SOLIDWORKS. Licencja przeznaczona jest do użytku domowego i ważna jest przez okres 60 dni. Otrzymamy ją od producenta lub autoryzowanego dostawcy SOLIDWORKS tj. SOLIDEXPERT.

Licencja SOLIDWORKS to nie wszystko, co możecie dostać za darmo! Każdy ze studentów może starać się również o kod do darmowego egzaminu SOLIDWORKS. Jak dobrze wiemy na dzisiejszym, konkurencyjnym rynku pracy specjaliści projektujący przy użyciu oprogramowania CAD potrzebują sposobu, aby wykazać swoje kwalifikacje, a Program certyfikacji SOLIDWORKS zapewnia studentom udokumentowaną przewagę nad konkurencją. Informację o dostępności egzaminów dla studentów posiadają pracownicy uczelni zajmujący się SOLIDWORKS. W ofercie producenta znajdują się takie egzaminy jak:

  • CSWA – Academic (Certified SOLIDWORKS Associate – Academic)  przeznaczony dla studentów posiadających minimum sześć do dziewięciu miesięcy doświadczenia w korzystaniu z SOLIDWORKS oraz podstawową wiedzę inżynierską
  • CSDA  (Certified Sustainable Design Associate) potwierdza  wiedzę na temat zrównoważonego projektowania i oceny oddziaływania na środowisko
  • CSWSA – FEA (Certified SOLIDWORKS Simulation Associate – Finite Element Analysis) poświadcza wiedzę na temat zasad analizy naprężeń i metody elementu skończonego (FEM)
  • CSWP  (Certified SOLIDWORKS Professional) egzamin potwierdzający zaawansowane umiejętności
  • CSWP – Drawing Tools (Certified SOLIDWORKS Professional – Drawing Tools) egzamin potwierdzający zaawansowane umiejętności w obszarze rysunków

Jeżeli korzystasz z SOLIDWORKS na studiach i do tej pory nie posiadałeś własnej licencji domowej, koniecznie skontaktuj się ze swoją uczelnią!