SOLIDWORKS World 2016 – Dzień II sesja generalna

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World 2016 – Dzień II sesja generalna

Pierwszy dzień SOLIDWORKS World 2016 poświęcony były społeczności SOLIDWORKS oraz innowacyjności platformy 3DExperience.

[divider]

IMG_1606

[divider]

Jak co rok i tym razem sesja generalna konferencji rozpoczęła się wystąpieniem CEO SOLIDWORKS – Gian Paolo Bassi, który już na samym początku podkreślił ważność i duży udział użytkowników SOLIDWORKS  w tworzeniu nowych, innowacyjnych rozwiązań. CEO SOLIDWORKS zauważył, że dzisiejsze produkty nie mogą być jedynie funkcjonalne, ale również muszą wywierać emocje na ich użytkownikach. Projektowanie w dzisiejszych czasach powinno uwzględniać nie tylko parametry techniczne produktów, ale również sferę emocjonalną Klientów.

[divider]

gpb

[divider]

Kolejno Bernard Charles – President & CEO Dassault Systemes – po krótce przedstawił wizję rozwoju  Dassault Systemes jako właściciela ponad 20 marek rozwiązań dedykowanych dla różnorodnych branż. Charles zaznaczył , że w najbliższym czasie Dassault Systemes będzie chciało wprowadzić nowy model biznesowy, zwiększyć społeczność swoich rozwiązań oraz skupić się na edukacji i producentach, ponieważ to właśnie społeczność rozwiązań Dassault oraz małe i średnie firmy są głównym źródłem wprowadzanych innowacji.

[divider]

BC1

[divider]

Swoje wystąpienie miała również Monica Menghini – Chief Strategy Officer Dassault Systemes – która podkreśliła i potwierdziła słowa CEO SOLIDWORKS, że w dzisiejszych czasach projektowanie nowych produktów powinno być oparte na doświadczeniu i emocjach. Taką właśnie strategię projektowania mają wesprzeć nowe rozwiązania dostarczanie poprzez platformę 3DExperience.

[divider]

bc2

[divider]

Po wstępie Monici Menghini, Gian Paolo Bassi wraz z pozostałymi prelegentami zaprezentował nowości jakie czekają na użytkowników w najbliższym okresie:

  • 1 lutego br. ma swoją premierę SOLIDWORKS Visualize, który od teraz będzie dostępny do pobrania z Customer Portal. Co więcej pakiet SOLIDWORKS Visualize Standard trafi do posiadaczy SOLIDWORKS 2016 Professional lub Premium z aktywną subskrypcją zupełnie za darmo -> więcej informacji znajdziesz tutaj
  • Wspomniano o nowym rozwiązaniu SOLIDWORKS PCB, który jest wspierany przez Altium i pozwoli na projektowanie obwodów drukowanych
  • Zaprezentowano nowe rozwiązania platformy 3DExperience: Xdrive oraz SOLIDWORKS Xdesign, o których więcej w dalszej części relacji
  • Przedstawiono nowy sposób licencjonowania SOLIDWORKS – szczegóły w dalszej części
  • Nowy program Part Supply oparty na działaniu rozwiązania Exalead One Part, pozwalający na przeszukiwanie bazy plików w oparciu o dostarczoną geometrię, Za pomocą tego rozwiązania jesteśmy w stanie wyszukiwać podobne komponenty, bazując na dostarczonej przez nas geometrii i zastąpić ją podobnymi komponentami wyszukanymi w bazie Exalead One Part

Swoje wystąpienie miał również Dr Neil Gershenfeld – Director of Center for Bits and Atoms, MIT founder of the FAB LAB, Physicist – który miał okazję opowiedzieć o współpracy SOLIDWORKS oraz FAB LAB, czyli miejsca, w którym młodzi ludzie mają okazję eksperymentować, a nauka spotyka się z praktycznym jej zastosowaniem.

CEO SOLIDWORKS przedstawił nowy sposób licencjonowania SOLIDWORKS. Od wersji SOLIDWORKS 2017 wprowadzone zostaną dwa nowe, bardziej elastyczne sposoby licencjonowania. Oprócz dotychczas dostarczanych licencji dożywotnich, opieranych o usługę subskrypcji, Klienci będą mogli kupić/wypożyczyć licencje SOLIDWORKS na określony czas, np. na okres trwania projektu. Minimalny okres ważności licencji to 3 miesiące i może być on dowolnie poszerzany (rok, dwa, kilka kwartałów). Drugi nowy sposób licencjonowanie to udostępnienie Klientom możliwości testowania produktów SOLIDWORKS, bezpośrednio  w przeglądarce (Mozilla, Explorer, Chrome, Safari), bez konieczności instalacji programu.

[divider]

nowe sposoby licencjonowanie

[divider]

Kichore Boyalakunta – Senior Director, Brand UX Leader Dassault Systemes, SOLIDWORKS – miał okazję przybliżyć uczestnikom konferencji nowe rozwiązanie, którym jest Xdrive. Jest to aplikacja oparta o platformę 3DExperience i przeznaczona będzie jedynie dla posiadaczy subskrypcji SOLIDWORKS. Xdrive ma pełnić rolę dysku chmurowego, w którym będzie można przetrzymywać pliki SOLIDWORKS.  W ręce Klientów zostanie oddane 7 GB wolnego miejsca. Xdrive będzie połączony z SOLIDWORKS, dzięki czemu bezpośrednio z programu będziemy mogli otwierać pliki znajdujące się na naszym dysku. Idea pracy z Xdrive jest bardzo podobna jak z Dropbox. Możemy dodać folder z plikami Xdrive do katalogu ulubionych i tym samym przeglądać je bezpośrednio w eksploratorze Windows. Takie pliki możemy również udostępniać innym osobom, wystarczy tylko wysłać maila z linkiem do udostępnionych plików, a po jego otwarciu korzystając z wbudowanego rozwiązania eDrawings pozostałe osoby będą mogły przeglądać nasze projekty, nanosić adnotacje oraz dodawać komentarze.

[divider]

xdrive

[divider]

Ostatnia z zaprezentowanych nowości to SOLIDWORKS Xdesign, czyli nowa aplikacja od 3DExperience, która wprowadza nowy sposób projektowania. SOLIDWORKS Xdesign pozwala na projektowanie elementów bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Program jest tak zaprojektowany, że jest przystosowany do pracy również na urządzeniach mobilnych (tablet, telefon). Dodatkowo oprócz  tworzenia szkiców i operacji, posiada moduł MBD, za pomocą którego jesteśmy w stanie umieszczać informacje produkcyjne PMI tj. tolerancje bezpośrednio na modelu 3D. W niedługim czasie zostanie uruchomiony program Beta SOLIDWORKS Xdesign, do którego można zapisać się już dzisiaj na stronie produktu.

[divider]

[divider]

Na końcu swoje wystąpienie miał Yves Behar – Founder and Principal Designer, Fuseproject – który miał okazję opowiedzieć jak ważne jest dostarczenie Klientom możliwości konfiguracji swoich własnych produktów, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Pierwszy dzień SOLIDWORKS World 2016 już za nami. Zainteresowane osoby mogą jeszcze raz obejrzeć wideo relację z sesji generalnej: http://sww16.wavecast.io/sww16-day1-general-session

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia drugiego SOLIDWORKS World 2016

 

IMG_1601[divider] IMG_1615[divider]

IMG_1659[divider]

IMG_1660

[divider] IMG_1661

[divider] IMG_1663

[divider] IMG_1665

[divider] IMG_1666

[divider]

IMG_1668

[divider] IMG_1670

[divider] IMG_1672

[divider] IMG_1676

[divider] IMG_1678

[divider] IMG_1679

[divider] IMG_1680[divider] IMG_1681[divider] IMG_1683

[divider] IMG_1685

[divider] IMG_1687

[divider] IMG_1688

[divider] IMG_1689

[divider] IMG_1694

[divider] IMG_1696

[divider] IMG_1698

[divider] IMG_1699

[divider] IMG_1702

[divider] IMG_1705