SOLIDWORKS Visualize 2020 – Nowe funkcje

HomeRozwiązaniaKomunikacja Techniczna

SOLIDWORKS Visualize 2020 – Nowe funkcje

SOLIDWORKS Visualize 2019 dodał obsługę wyglądów materiałów MDL (Material Definition Language – Nvidia) i PBR (Physics Based Rendering). SOLIDWORKS Visualize 2020 dodał więcej funkcjonalności w przypadku materiałów MDL. Użytkownicy mogą teraz bardziej poprawić swój wygląd niż było to dostępne w poprzedniej wersji programu. SOLIDWORKS Visualize 2020 dostarcza obsługę materiału AxF (Appearance Exchange Format)! Ten format zawiera wiele map m.in. kolor rozproszony, normalny, kolor zwierciadlany, alfa oraz wypukłość. Dzięki temu wiele osób może użyć tego samego materiału bez konieczności jego edycji, aby zachować spójność swoich wizualizacji.

Ze strony możesz pobrać darmową próbkę materiałów – wyglądają świetnie!

Aby dowiedzieć się więcej o tym typie wyglądu, przejdź na stronę www.xrite.com. Xrite ma również sprzęt, który możesz zakupić do tworzenia tych plików wyglądu poprzez użycie technologii skanowania BTF z rzeczywistych obiektów. Może to pomóc w poprawieniu wyglądu Twoich wizualizacji!

Profile oświetlenia IES

Dla osób korzystających z Visualize Professional oraz tych, którzy mogą być na drodze do aktualizacji z Visualize Standard, nowa wersja umożliwia teraz pobieranie profili oświetleniowych IES. Teraz możesz osiągnąć jeszcze więcej realizmu w swoim renderowaniu.

Za pomocą prostego wyszukiwania w przeglądarce „Pobranie profili oświetlenia IES” można znaleźć ogromną liczbę profili, w większości ZA DARMO takich producentów jak Philips czy Lithonia. Po umieszczeniu profili w bibliotece „Światła” są one równie łatwe w użyciu, jak każde inne światło w programie Visualize. Zobacz próbkę poniżej!

https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/slug/ies-light-profile-pack

Wsparcie AMD ProRender

Czy posiadasz kartę AMD Radeon i nie byłeś w stanie wykorzystać jej mocy w porównaniu z procesorami nVidia CUDA? SOLIDWORKS teraz Cię wesprze! Począwszy od Visualize 2020, dostępna jest obsługa AMD Radeon ProRender. Nie ma zbyt wielu informacji na ten temat, więc nie będę w stanie określić, jakie karty są obecnie obsługiwane.

Jeszcze kilka nowości

  • Możliwość eksportu plików glTF jest teraz możliwy dla osób pracujących z AR i VR.
  • Wystąpienia geometrii (duplikaty geometrii tj. komponenty w szyku ze złożenia SOLIDWORKS) są teraz obsługiwane bardziej efektywnie. Duże złożenia będą mogły wykorzystać tę nową funkcjonalność co przyczyni się do zmniejszenia zużycia pamięci GPU oraz zmniejszy prawdopodobieństwo jej wyczerpania.
  • Obsługa i domyślne używanie trybu renderowania na żywo w oknie dialogowym opcji.
  • Wykorzystanie nowej serii rdzeni RT, które są dostępne w kartach graficznych RTX. Tryb dokładnego i szybkiego renderowania jest dostępny na procesorach graficznych NVIDIA Turing™ TU10x.
  • Integracja z SOLIDWORKS PDM! Za pomocą menu w oknie programu możesz wykonywać polecenia na przechowalni. W tym przypadku musi być zainstalowany SOLIDWORKS PDM Professional.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowościach w SOLIDWORKS 2020, sprawdź naszą kolekcję filmów.