SOLIDWORKS Admin Portal – zarządzanie produktami w jednym miejscu

HomeRozwiązaniaProjektowanie

SOLIDWORKS Admin Portal – zarządzanie produktami w jednym miejscu

SOLIDWORKS Admin Portal to oparty na chmurze system służący do zarządzania zasobami i usługami SOLIDWORKS. Pozwala administratorom na monitorowanie posiadanych licencji, zapraszanie nowych użytkowników oraz przydzielanie produktów i usług do użytkowników.

Dzięki platformie Admin Portal mamy możliwość zarządzania licencjonowaniem online. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym sposobie licencjonowania, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu: Licencjonowanie online już dostępne!

Jak założyć i korzystać z SOLIDWORKS ID (SOLIDWORKS Customer Portal)?

Aby przejść do serwisu należy zalogować się na MySolidWorks, rozwinąć pasek przy nazwie użytkownika i wybrać Admin Portal.

https://solidmania.com/wp-content/uploads/2018/07/word-image-65.png

Administratorem może zostać osoba, która jako pierwsza zaloguje się do serwisu i dzięki systemowi First Moment of Truth (FMOT) zdecyduje się na objęcie tego stanowiska. Każda kolejna osoba nie będzie miała możliwości samodzielnego przyznania sobie uprawnień administratora do konta firmowego.

Użytkownicy próbujący się zalogować do portalu, którym zarządza administrator, dostaną informację z kim należy się skontaktować. W sytuacji gdy nieupoważniony użytkownik mianowałby się administratorem szybko się o tym dowiemy.

Zarządzanie produktami firmy

Na zakładce Członkowie znajdziemy wszystkich użytkowników przypisanych do konta naszej organizacji. Po lewej stronie do dyspozycji mamy wyszukiwarkę umożliwiającą znajdowanie członków po różnych kryteriach np. przypisanych uprawnieniach czy produkcie.

Znajdziemy tutaj również przycisk Zaproś członka. Opcja ta daje nam możliwość wysłania wiadomości e-mail z zaproszeniem do naszego konta SOLIDWORKS. Jednocześnie można wysłać zaproszenie do wieloosobowej grupy z takimi samymi uprawnieniami. Użytkownik w momencie wysyłania zaproszenia nie musi posiadać konta SOLIDWORKS ID, może takie założyć w trakcie rejestracji.

Zakładka Produkty daję nam wgląd do wszystkich produktów przypisanych do naszego konta. W prosty sposób jesteśmy w stanie zweryfikować datę końca subskrypcji oraz czy produkt jest przydzielony do użytkownika. W kolumnie „uaktywniony” znajdziemy informacje o tym czy licencja została aktywowana na komputerze użytkownika a po kliknięciu na produkt informację o nazwie tej stacji.

Zakładka Usługi pozwala zarządzać licencjami MySolidWorks. Dostajemy czytelną informację czy dana licencja została przydzielona i kiedy wygasa jej ważność. Wejście w konkretną licencję pozwoli nam podejrzeć do jakiego użytkownika jest ona przypisana.

Wyszukiwanie

Niezależnie od zakładki, na której się znajdujemy, mamy możliwość przeszukania listy po wybranych przez nas kryteriach. Wystarczy kliknąć w „trybik” i wybrać Nowe zapytanie a puste pola uzupełnić o konieczne informacje.

Lista wyszukanych rekordów może również zostać wyeksportowana do pliku.

Przypisywanie produktu i zmiana licencjonowania

Do każdego użytkownika możemy przypisać konkretny numer licencji. Aby to zrobić należy przejść do szczególów danego użytkownika poprzez kliknięcie jego nazwy. Następnie w polu dostępnych produktów wyszukać odpowiedni numer i wybrać Przypisz produkt.

Istnieje również możliwość zmiany sposobu licencjonowania. Domyślne ustawienie to licencjonowanie stanowiskowe. Aby użytkownik mógł korzystać z licencjonowanie online, w szczegółach produktu należy wybrać opcję Zmień na licencjonowanie online. Należy pamiętać, że w momencie zmiany licencja nie może być aktywowana na żadnym stanowisku.

Podsumowanie

Mamy porządek z produktami, ale tak naprawdę po co to nam? Otóż bez przydzielonego produktu użytkownicy nie będą mieli dostępu do zasobów w Customer Portal. Oto kilka ważniejszych funkcjonalności, które uzyskamy:

  • Dostęp do bazy wiedzy SOLIDWORKS (KnowledgeBase) – klienci z subskrypcją
  • Możliwość rozwoju oprogramowania poprzez zgłaszanie udoskonaleń (Enhancement Request)
  • Dostęp do forum i informacji o nowościach
  • Możliwość pobierania oprogramowania – klienci z subskrypcja

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w poniższym artykule.

Jak założyć i korzystać z SOLIDWORKS ID (SOLIDWORKS Customer Portal)?