Platforma 3DEXPERIENCE – Co to jest xDesign (w roli 3D Creator) i jak działa?

HomeRozwiązania3DEXPERIENCE

Platforma 3DEXPERIENCE – Co to jest xDesign (w roli 3D Creator) i jak działa?

Platforma 3DEXPERIENCE obejmuje szeroką gamę aplikacji w chmurze w jednym połączonym środowisku. Jedną z dostępnych aplikacji jest xDesign, która oferuje parametryczne, oparte na funkcjach modelowanie CAD bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Zestaw narzędzi jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, szczególnie dla każdego, kto ma doświadczenie z SOLIDWORKS . Rozpoczęcie pracy jest szybkie i łatwe!

Zobacz koniecznie Webinar!

https://solidmania.com/webinar-platforma-3dexperience-projektowanie-w-chmurze-czyli-rozwiazania-xdesign-i-xshape/

Jak to działa?

Ponieważ xDesign został stworzony przez twórców SOLIDWORKS, każdy, kto korzystał z SOLIDWORKS, od razu poczuje się jak w domu. Ta aplikacja wykorzystuje szkice 2D do tworzenia brył poprzez wytłaczanie, obracanie, itp. Inne znane funkcje obejmują zaokrąglenia, wzory i narzędzie do otworów, które umożliwia użytkownikowi dostęp do standardowych typów i rozmiarów. Dostępne są również narzędzia do modelowania powierzchni, modelowania złożeń i analizy modelu, które pozwalają użytkownikowi zweryfikować dopasowanie mechaniczne i funkcję komponentów w środowisku wirtualnym. Modele są oparte na historii, co oznacza, że ​​każda funkcja jest „budowana” w porządku chronologicznym, gdy pojawiają się w Menedżerze projektu. Ułatwia to edycję poszczególnych elementów i propagację zmian w pozostałej części modelu.

Modelowanie w chmurze

W xDesign modele są tworzone i przechowywane w pełni online. Oznacza to, że może działać natychmiast na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu, w tym na komputerze PC, Mac lub tablecie. Nie potrzebujesz instalacji na pulpicie ani numeru seryjnego – po prostu zaloguj się na platformę i zacznij tworzyć!

Oparte na chmurze zarządzanie CAD i danymi jest również dużą zaletą dla zespołów projektowych, które potrzebują elastyczności do pracy w różnych lokalizacjach. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy na laptopie w domu, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do CAD i wszystkich swoich plików. A ponieważ platforma zawiera narzędzia do zarządzania danymi, możesz mieć pewność, że zawsze pracujesz z najnowszą wersją swoich plików.

xDesign i rola 3D Creator

xDesign jest dostępny tylko za pośrednictwem roli 3D Creator na platformie 3DEXPERIENCE. Zostało to stworzone z myślą o zespołach projektowych, wiedząc, że każdy członek zespołu może potrzebować dostępu do różnych aplikacji. Niektórzy użytkownicy mogą logować się tylko w celu zarządzania zadaniami projektu i przeglądania plików, podczas gdy inni mogą projektować komponenty i przeprowadzać symulacje. Ponieważ każdy użytkownik może mieć inne potrzeby, aplikacje są łączone w role. Każdy użytkownik ma przypisane role, które zapewniają dostęp do określonych aplikacji. xDesign wchodzi w zakres roli 3DCreator.

Dodatkowe aplikacje xApps

Za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE dostępne są dodatkowe aplikacje, które zapewniają bardziej wyspecjalizowane narzędzia poza mechanicznym CAD. Te dodatkowe aplikacje wraz z xDesign nazywają się „xApps”. Wszystkie mają znajome środowisko pracy, a użytkownik może przełączać się między aplikacjami za pomocą jednego kliknięcia. Każdy z nich dodaje potężną funkcjonalność, aby sprostać jeszcze bardziej złożonym potrzebom modelowania. Dodatkowe xApps na platformie 3DEXPERIENCE to:

  • xShape: Modelowanie podpodziałowe
  • xMold: Oprzyrządowanie do projektowania form
  • xFrame: Konstrukcje spawane
  • xSheetMetal: Części blaszane
  • xDocument: Adnotacje na modelu 3D
  • xMotion Design: Tworzenie symulacji ruchu
  • xHighlight: Instrukcje techniczne
  • xStudio: Wizualizacje

https://www.youtube.com/watch?v=x31L0hvFCLQ&ab_channel=SOLIDWORKSTVbySOLIDEXPERT