Case Study – firma KOSTRZEWA

HomeCase Study

Case Study – firma KOSTRZEWA

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe KOSTRZEWA® zostało założone w roku 1978. Od początku firma zajmowała się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy (drewna, zrębek, trocin etc.) Wieloletnie doświadczenie w konstrukcjach takich urządzeń zostało wykorzystane do zaprojektowania automatycznego kotła do spalania pelet (granulatu z trocin) w roku 2001. Firma była jedynym w tym czasie polskim przedsiębiorstwem, które rozpoczęło produkcję i sprzedaż kotłów na pelety. Od tego momentu w firmie KOSTRZEWA nastąpił intensywny rozwój Działu Konstrukcyjnego, Działu Nowych Technologii oraz Działu Marketingu. Firma rozpoczęła inwestycje w specjalistyczne maszyny do produkcji, dzięki czemu zostały wprowadzone takie produkty jak Pellets Plus, Pellets Lambda Control, Pellets 100, Pellets Fuzzy Logic, Mini Bio, Maxi Bio oraz Compact Bio. Od roku 2010  oferta została poszerzona  o palniki  peletowe Platinum Bio. W roku 2013 zostały wprowadzone dwa kolejne urządzenia – kocioł Farmer Bio i Twin Bio. Zakres mocy produkowanych urządzeń to 10 – 300 kW. Mogą one służyć do ogrzewania zarówno budynków mieszkalnych jak i obiektów przemysłowych. W roku 2007 firma KOSTRZEWA, jako pierwsza w Polsce, opracowała i wprowadziła do sprzedaży innowacyjną technologię spalania przy użyciu metody regulacji pracy kotła Fuzzy Logic oraz sondy lambda. Dzięki temu urządzenia stały się bardziej oszczędne i przyjazne środowisku. Jakość i funkcjonalność urządzeń została doceniona na różnych branżowych wystawach w kraju i zagranicą. Urządzenia wielokrotnie zdobywały główne nagrody.

1. SolidWorks 

Od 2010 konstruktorzy w firmie Kostrzewa projektują swoje urządzenia w środowisku SolidWorks. Dzięki wykorzystaniu technologi modelowania w 3D, obecne projekty powstają szybciej i dużo łatwiej, dokumentacja techniczna stała się czytelna i dokładna, a w dziele produkcji zredukowano liczbę błędów.

1

2. Flow Simulation

SolidWorks Flow Simulation pozawala na wgląd wewnątrz projektu- w procesy, których działanie do tej pory można było jedynie przewidywać lub badać doświadczalnie. Przepływy zewnętrzne i wewnętrzne, wymiana temperatury, spadki ciśnienia i zawirowania- to wszystko oraz wiele innych zjawisk można zaobserwować i obliczyć w SolidWorks Flow Simulation.

Najważniejsze zalety SolidWorks Flow Simulation to:

  • całkowita integracja z programem SolidWorks
  • prosty i intuicyjny interfejs nie wymagający od inżyniera specjalistycznej, naukowej wiedzy
  • bardzo duże możliwości obliczeniowe oraz łatwa i przejrzysta wizualizacja wyników
  • połączenie modułów Simulation‐ wyniki badań z jednego modułu mogą być użyte w innych analizach np. MES

Project_2013-09-09_12-45-52

3. Composer

Firma Kostrzewa jest nie tylko liderem pod względem produkcji najlepszych pieców, tworzy perfekcyjnie wykonaną dokumentację powierzoną klientowi oraz animacje, dzięki której łatwo samemu serwisować urządzenie.

Rys 15 komora ceramiczna

4. Enterprise PDM

Wdrożenie w Firmie Kostrzewa rozwiązania Enterprise PDM w znacznym stopniu usprawniło pracę zespołu projektowego. Dzięki temu konstruktorzy oraz pracownicy produkcji mogą więcej czasu poświęcić na opracowanie i wykonanie lepszych, udoskonalonych produktów dla Klienta. Porządek w danych projektowych jest ważny także z punktu widzenia obsługi serwisowej klientów firmy Kostrzewa.

 

Zobacz więcej na stronie firmy KOSTRZEWA: http://www.kostrzewa.com.pl