Poznaj możliwości SOLIDWORKS Motion!

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Poznaj możliwości SOLIDWORKS Motion!

SOLIDWORKS Motion jest modułem dostępnym w pakiecie SOLIDWORKS Premium lub dla użytkowników posiadających dowolny pakiet SOLIDWORKS z dokupionym dodatkiem Simulation.

Co to jest SOLIDWORKS Motion i gdzie znajduje zastosowanie?

Moduł Motion jest narzędziem pozwalającym na tworzenie Analiz Ruchu. Analiza Ruchu to coś znacznie więcej niż prosta animacja – jest to symulacja odzwierciedlająca realne zachowanie poruszających się i oddziałowujących na siebie obiektów. W praktyce oznacza to możliwość sprawdzenia charakteru ruchu projektowanych złożeń z uwzględnieniem sił ciężkości, tarcia czy sił skupionych. Oprócz tego dodatek Motion pozwala na użycie tłumików i sprężyn o predefiniowanych przez projektanta właściwościach. Użytkownik może stosować także zestawy kontaktowe między obiektami, które wpłyną na ich zachowanie podczas kolizji. Ogromną zaletą tego modułu jest możliwość tworzenia wykresów np. sił, mocy, przemieszczeń, prędkości przyspieszeń itd. (pełny opis możliwych do uzyskania wykresów http://tinyurl.com/jz8qac8) to z kolei pozwala na poprawny dobór np. Siłownika czy Napędu (np. silnik elektryczny). Ostatnią funkcjonalnością, którą warto także przytoczyć w tym krótkim opisie jest możliwość przenoszenia obciążeń pojawiających się podczas ruchu do SOLIDWORKS Simulation w celu przeprowadzenia analizy MES.

Podsumowując – dla kogo przeznaczone jest SOLIDWORKS Motion?

Dla wszystkich użytkowników którzy chcą przeprowadzić wczesną walidację projektowanych przez siebie ruchomych konstrukcji.

Dla projektantów borykających się z problemami związanymi z poprawnym doborem napędów, siłowników itp.

Dla użytkowników chcących tworzyć bardziej zaawansowane i realistyczne animacje.

Dla projektantów, którzy chcą ocenić rodzaje i wielkości sił pojawiających się na projektowanym mechanizmie/konstrukcji.

 

wykresy
Skrzynia
Motion MES
Fokker

 

Zapraszam do obejrzenia, krótkiego filmiku prezentującego niektóre z możliwości tego dodatku, który znajduje się poniżej:

 

Zachęcam także do zapoznania się z harmonogramem przeprowadzanego w naszej firmie szkolenia z tego modułu:

https://solidexpert.com/szkolenia-solidworks/obliczanie/solidworks-motion/