SOLIDWORKS PDM: Numery seryjne – jak je utworzyć w PDM oraz zastosować w SOLIDWORKS?

SOLIDWORKS PDM: Numery seryjne – jak je utworzyć w PDM oraz zastosować w SOLIDWORKS?

Aby utworzyć numer seryjny w SOLIDWORKS PDM musimy zalogować się do przechowalni, w której chcemy utworzyć numer. Po rozwinięciu listy wyszukujemy „Numery Seryjne”, następnie klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy „nowy numer seryjny”.

PDM1

W okienku, które pojawiło się,  wprowadzamy nazwę dla numeru seryjnego. Typ ustawiamy na „numer seryjny z ciągu”, a w ciąg formatu ustawiamy wartość numeru seryjnego. Numer seryjny tworzymy poprzez wprowadzenie tekstu, który nie będzie ulegał zmianie oraz z wartości zmiennych.
Po naciśnięciu znaku większości wybieramy wartości zmiennych, które nas interesują.

PDM2
W poniższym numerze seryjnym litery SW są niezmienne, a liczniki, które oddzielone zostały „‑‘, są wartością zmienną, która z każdym kolejnym numerem będzie zwiększana o 1.

PDM3

Aby numer seryjny został dodawany przy zapisie jako nazwa pliku w SOLIDWORKS, należy wejść w Narzędzia>SOLIDWORKS PDM>Opcje, będąc zalogowanym jako administrator do przechowalni PDM.

PDM4

W okienku, które pojawiło się w zakładce ustawienia przechowalni, wybieramy interesującą nas przechowalnię, następnie zaznaczamy „Automatycznie nazywaj nowe pliki numerem seryjnym” oraz „Automatycznie nazywaj pliki numerem seryjnym przy zapisywaniu jako”, a na koniec z rozwijanej listy wybieramy nazwę numeru seryjnego.

PDM5

Teraz w momencie zapisu pliku z SOLIDWORKS do PDM zostanie wyświetlona karta z już nadanym numerem seryjnym. Nazwa pliku będzie zaś wybranym numerem seryjnym.

PDM6

Tym sposobem generowany jest kolejny numer dla każdego nowego i zapisywanego w przechowalni PDM pliku.

Numer seryjny możemy również wykorzystać na kartach danych w PDM. Aby wykorzystać numer seryjny, we właściwościach pola, wartość domyślną ustawiamy na „Numer seryjny” i z rozwijanego pola wybieramy nazwę numeru seryjnego.

PDM7

Dzięki temu dla każdego nowoutworzonego pliku może być generowany numer seryjny we wskazanym polu.

PDM8

Podziel się tym artykułem..Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedIn

COMMENTS